advanced search
Alumni Header 2
2007 Active Members
NAME [ATENEO BATCH/ES]

John Patrick T. Yu [AB 2007]
Ma. Ana Kristina O. Lopez [AB 2007]
Bernice Louise C. Ho [BS 2004]
Patricia Anne S. Fuellas [AB 2005]
John Jordan T. Asprer [GS 2000, HS 2004]
Christopher A. Chung [GS 2007]
David Michael C. Amparo [BS 2000]
Audrey Eleanor U. Tong [AB 2007]
Richard A. Uy [BS 1995]
Gerald O. Galang [GS 2007]
Charles Alek P. Dumrique [GS 2007]
Andrei Johann Martin Sinclair T. Fausto [GS 2001, HS 2006]
Ma. Consuelo F. Jose [MA 2006]
Dyanne L. Ventura [BS 2005]
Richard Y. Gocuay [BS 1981]
Reina Jennifer O. Chiquillo [AB 2005]
Mikhaela Jessica M. Mancao [BS 2007

Christian Roger F. Cortes [BS 2006]
Jill S. Paterno [BS 2004]
Carl Jeffrey T. Tan [BS 2007]
Ricardo A. Basallo III [BS 2007]
Sarah Jane L. Perez [AB 2004]
Carla Noelle S. Perfecto [AB 2006]
Dan Patrick Raphael T. Vergara [AB 2006]
Josemaria M. Hizon [AB 2007]
Neil O. Gosingtian [BS 2007]
Joseph Christiane C. Ramos [GS 2007]
Gabriel L. Se [GS 2007]
Monique B. Jimenez [AB 2006]
Nathalie Ann C. Llorente [BS 2006]
Charles Benedict S.D. Aquino [GS 1995, HS 1999, BS 2003]
Victoria C. Rodriguez [AB 2004]
Giahnna Tania J. Baluyot [BS 2006]
Ignacio Rafael Ma. N. Mirasol [GS 2007]
Carlo Miguel C. Balili [GS 2007]
Jasper Edbert O. Lim [BS 2006]
Fermin Antonio Miguel C. Sebastian III [GS 1997, HS 2001, AB 2005]
Justin Benedict D. Caballeros [BS 2007]
Clariza L. Mullins [MBA]
Aurelio R. Montinola III [GS 1964, HS 1968, BS 1973]
Jefferson A. Sy [BS 2006]
Nicolo A. Odulio [GS 2007]
Joel H. Suarez [GS 1965, HS 1969, AB 1973]
Henrico Joaquin C. Medina [HS 2000, AB 2004]
Dandee D. Adapon [HS 1989-1991, BS 1997]
Sampaguita Q. Adapon [MA 2007]
Anna Mae T. Tuazon [AB 2006]
Melissa R. Yeung [AB 2007]
Sally Jane G. Ang [BS 2007]
Jaime T. Vergara III [AB 2006]
Pompeyo C. Adamos II [GS 1991, HS 1995, AB 1999, MA 2006]
Pompeyo C. Adamos III [GS 1991, HS 1995, AB 1999, MA 2006]
Karlo Francisco L. Venzon [AB 2007]
Hanika R. Beriña [AB 2007]
Therese Anne A. Villanueva [BS 2006]
Lynda C. Garcia [MA 2006]
German Michael A. Martinez III [GS 1994, HS 1998, AB 2002]
Cecille Marie Julienne G. Batoon [BS 2007]
Annabelle S. Arquero [BS 2004]
Jacob S. Cusi [GS 1998, HS 2002, AB 2007]
Charles Anthony C. Chua [BS 2007]
Patricia Ann T. Jimenez [AB 2003]
Ma. Rosario M. Demigillo [AB 2003]
Teodoro L. Tecson [AB 1984]
Mericon F. Clemente [BS 1999]
Shuman Iza E. Sogi [AB 2004]
Geoffrey Sam O. del Rosario [GS 2003, HS 2007]
Jonathan P. Dumrique [GS 2003, HS 2007]
Francis Javier T. Delfin [GS 2007]
Roberto M. Labog [AB 1963]
Joseph Luigi A. Hizon [GS 2003, HS 2007]
Jocelle Marian L. Arcilla [AB 2007]
Brian Jonathan C. Yu [BS 2007]
Anna Karenina A. Policarpio [AB 2007]
Ray Simon D. Roderos [GS 1999, HS 2003, BS 2007]
Abigail P. Coladilla [BS 2007]
Maria Carmina L. Zabella [BS 2007]
Charlene Hazel O. Yao [BS 2006]
Melisa Jane B. Comafay [BS 2007]
Maxinne-Roma S. Banson [BS 2007]
Natasha Jessica R. Fortich [AB 2007]
Jon Michael I. Blanco [BS 2007]
Cara Maia k. Tanlimco [AB 2007]
Stephen Roman J. Chua-Caedo [BS 2007]
Iris Lily S. Ho [BS 2007]
Jesus Rafael M. Villaflor [GS 2003, HS 2007]
Leizl Lynn G. Co [BS 2007]
Pamela Bianca A. Gaerlan [BS 2007]
Manda S.P. Guiam [AB 2006]
Fonsella Kae S. Choa [AB 2007]
Robert Phoebus A. Carranza Jr. [HS 2007]
Erika Sydney O.T. Ang [BS 2007]
Brianne Aberlin T. Ong [AB 2007]
Gil Norman E. Palencia [BS 2007]
Alexis Valine B. Uy [AB 2007]
Bernadine R. Nacua [AB 2007]
Jerico Daniel C. Eustaquio [HS 2007]
Cris Evert B. Callueng [BS 2007]
Kathleen C. Chavez [BS 2007]
Joph Nicole Tan [BS 2007]
Rachel Ann T. Reyes [BS 2007]
Cristina L. Lumayag [AB 2007]
Ma. Carla Jessica Y. Abaño [AB 2007]
Danielle Lynn P. Vitan [BS 2007]
Dean Antonio R. Robosa [BS 2007]
Frances Dorothy H. Yeo [BS 2007]
Ronald Ricklie A. Tong [BS 2007]
Charles Edward M. Mendoza [GS 1999, HS 2003, AB 2007]
Pauline Marie C. Derige [AB 2007]
Francisco Santos D. Barros [GS 2003, HS 2007]
Kathleen Rose A. Peñaojas [AB 2007]
Heidi Sophia S. Liu [BS 2007]
Maria Carmina Isabelle R. Tionloc [AB 2007]
Gabriel Dino C. de Jesus [GS 1998, HS 2002, BS 2006]
Yumi Czarina T. Ong [BS 2007]
Rolando P. Ancheta [AB 1982]
Maria Glynda E. Bathan-Baterina [MS 2007]
Roy D. Vitangcol [BS 2007]
Miguel F. Dans [GS 2003, HS 2007]
Diana Lynn C. Ching [BS 2007]
Jose Carlos M. Garcia [HS 2007]
Rachel S. Justiniani [BS 2007]
Kashmeer B. Zablan [BS 2001]
Stella Angela G. Pastores [AB 2004]
Sienna A. Flores [AB 2007]
Emil D.P. Nera [GS 2003, HS 2007]
Br. Gabriel G. Pestaño, S.J. [GS 1983, HS 1987]
Raymund Nonato L. Ocampo [HS 1986]
Christian S. Floro [GS 2006]
Jan Raphael S. Floro [GS 2007]
Elijah Ma. V. Pascual [GS 2007]
Luis Benigno F. Agustin [GS 2007]
Francis L. Yu [BS 1985]
Kevin Michael L. Tan [GS 1996, HS 2000, AB 2004]
Vincent Leonard S. Que [GS 2007]
Matthew Ryan C. Sager [GS 2007]
Erica Q. Salcedo [BS 2007]
Katrina Lorraine U. Ang [AB 2005]
Paolo Angelo V. Mabasa [AB 2007]
Francis Albert K. Ismael [HS 2007]
Lee Jerome F. Briones III [GS 2003, HS 2007]
Philippe L. Disini [GS 2003, HS 2007]
Carlos C. Valdes [GS 2003, HS 2007]
Robert Allen J. Villaroman [GS 1984, HS 1988]
Raphael Franco G. Villaroman [GS 2007]
Maria Francesca C. de Leon [BS 2007]
Pamela C. Tan [BS 1994]
Linush Emmanuel R. Bangui [GS 2007]
Geronimo Miguel M. Mantes [GS 2007]
Cyril Isaiah Q. Duterte [GS 2007]
Virnalisi C. Rivera [AB 1989]
Dante P. Pamintuan, Jr. [GS 2007]
Patrick Louie A. Dee [BS 2004]
Mary Josephine Clare V. Bautista [AB 1996]
Mary T. Roxas [BS 2007]
Luis E. Diaz [GS 2007]
Robin Lester C. Lim [BS 2006, MAMF 2007]
Paolo Joaquin E. Fragante [GS 2007]
Marie Kristine M. Roldan [BS 1996]
Marrikka M. Perez-Carpela [BS 1996]
Angela Cecilia G. Nibungco [BS 2007]
Marlon O. Olivan [BS 2007]
Christian D. Gerona [BS 1997, JD 2007]
Vianre A. Nocos, Jr. [GS 2007]
Kim Adrian J. Lopez [GS 2007]
Gabriel Jose G. Vitug [GS 2007]
Elie Andrew V. Sulit [GS 2007]
Juan Paolo N. Miguel [HS 2003, AB 2007]
Lorenzo B. Adre [GS 2007]
Kristopher Kevin G. Mesa [GS 2007]
Juan Paulo C. Eusebio [GS 1994]
Theodore Anton Abe T. Estrada [GS 2003, HS 2007]
Jacqueline Rose U. Dy Pico [AB 2007]
Stephenson T. Sy [BS 2007]
Joshua D. De Leon [GS 2007]
Michael Angelo D. Fernando [GS 2007]
Austin Aris B. Tinimbang [GS 2006]
Alden Brian B. Tinimbang [GS 2007]
Martin Felix Francis V. Tuanquin II [GS 2007]
Mark Jonathan D. Miranda [GS 2007]
Michael Arsenio J. Marcelo [GS 2007]
Gerico Justin S. Hizon [GS 2007]
John Santy B. Calalay [GS 1999, HS 2003, BFA 2007]
Tomas Gabriel H. Cueva [GS 2007]
Joshua Emmanuel F. Nitura [GS 2007]
Jose Adolfo R. Badiola [GS 2007]
Ricardo Rodolfo Rolando G. Sunico [GS 1996, HS 2000]
Kiel A. Panagsagan [GS 2007]
Toyonori M. Awayan [GS 2007]
Desiree Deane A. Go [AB 2006, MA 2007]
Carmelea A. See [AB 1997]
Camille Ann L. Asuncion [BS 2007]
Jan Nicklaus S. Bunag [AB 2007, MA 2007]
Amanda B. Iliscupides [AB 2007]
Ashlin Clint L. Co [AB 2005]
Marc Geoffrey A. Acosta [GS 2004, HS 2007]
Miguel Felix S. Zapata IV [GS 2003, HS 2007]
Maria Shalijah N. Humangit [BS 2007]
Donna May Rose F. Hernandez [BS 2007]
Natalie B. Te [BS 2007]
Joanne Marie B. Ang [BS 2007]
Ken Adriel T. Bugayong [BS 2007]
Florence Nicko M. Valdez [GS 2003, HS 2007]
Krystle Charlene C. Lee [BS 2007]
Raynell Ruth D. Tanqueco [BS 2007]
Raymond Q. de Vera [GS 1998, HS 2002, AB 2007]
Leo-Martin Angelo R. Ocampo [AB 2007]
Jeleen A. Yu [BS 2007]
Charlene D. Punzalan [AB 2007]
Mary Alexis Johanna L. Villar [AB 2007]
Heindrick Franell G. Cu [BS 2007]
Diana Lyn B. Bello [BS 2007]
Leandro Luis M. Echavez [BS 2007]
Pamela Joy L. Go [BS 2007]
Erica E. Joson [BS 2007]
Kris Diane D. Domingo [AB 2007]
Benjamin Carlo B. Tiongson [GS 1999, HS 2003, BS 2007]
Maria Jesusa Loren M. Miranda [BS 2007]
Benedict I. Joaquin [GS 1999, HS 2003, AB 2007]
Christian D.J. Doroin [GS 1999, HS 2003, AB 2007]
Sherald G. Aldaba [AB 2007]
Romee Anne Fatima M. Joloya [AB 2007]
Raysa Michelle E. Bulosan [MA 2007]
Patrick Gerrard S. Palma [AB 2007]
Strawberry Anne Aubrey B. Martin [AB 2007]
Maria Camille P. Avenido [AB 2007]
Mica Ella N. Cu [AB 2007]
Evita Veronica T. Guinto [AB 2007]
Richelle Anne V. Chua [AB 2007]
Jose Mikhail A. Yap [BS 2007]
Jose Maurice A. Yap [BS 2005]
Abigail K. Ko [BS 2007]
Robert Patrick P. Punsalan [GS 2007]
Aisa S. Guiam [BS 2006]
Gimel M. Tomines [BS 2007]
Marian Elisa C. Carlos [BS 2007]
Maryjune S. de Pano [BS 2007]
Marishka Noelle Cecilia M. Cabrera [BS 2006]
Anna Carmela P. Dimerin [BS 2007]
Rodwin Luke G. Alvarez [BS 2007]
Ann Melanie R. Ringol [AB 2007]
Keith Francis R. Briones [GS 1999, HS 2003, AB 2007]
John Alvin P. Angeles [BS 2007]
Franz Miko G. Verzon [HS 2007]
Steven Joseph C. Peabody [GS 2007]
Dante Mark D. Udasco [GS 1974, HS 1978, BS 1982]
Miguel Francisco T. Alapan [GS 2003, HS 2007]
Justin M. Carpio [BS 2007]
Jae W. Chung [BS 2005]
Biancarita P. Guevarra [BS 2007]
Donnabell M. Acal [AB 2007]
Janine L. Quijano [BS 2007]
Lou Janssen M. Dangzalan [MA 2007]
Joseph Christian B. David [AB 1997]
Catherine Kimpo-David [BS 1996]
Lorenzo O. Dueñas [GS 2007]
Eula P. Tetangco [BS 2007]
Felipe Alejandro O. Quimson [GS 2007]
Joshua L. San Pedro [GS 2003, HS 2007]
Mary Grace Y. Torralba [BS 2003]
John Benedict P. Salvador [BS 2007]
Joy Angela P. Jhocson [BS 1985]
Peter Ian S. Mancao [BS 2007]
Carlos F. Ezequiel [BS 2006, BS 2007]
Cezanne O. Tongco [HS 2003, BS 2007]
Kristine M. Julaton [BS 2007]
Dawn Lorraine Stephanie C. Javellana [BS 2007]
Christian B. Guillermo [HS 2007]
Eleanore C. Co [BS 2007]
Annika Sherryn L. Yao [BS 2007]
Jeremiah Benjamin C. Martinez [GS 2009]
Mordecai Davidson C. Martinez [GS 2011]
Daryll-Joshua Q. Duque [GS 2007]
Soleil C. Flores [BS 2007]
Gibrianne B. Andrade [BS 2005]
Cecille Joyce Y. Lao [AB 2006, MA 2007]
Arthel D. Caronongan, Jr. [GS 2007]
Luis Ysmael G. Santos [GS 2007]
Prince Anthony A. Yeung [BS 2007]
Ryan Joseph D. Jarencio [HS 2003, BS 2007]
Luis Rafael D. Gomba [GS 2007]
Martin Gabriel B. Raya [GS 2007]
Bertrand Sebastian T. Ferrer [HS 2007]
Aaron Joseph A. Lozano [BS 2007]
Vicente B. Reyes [GS 1980, HS 1984, AB 1986]
Joseph Lemuel G. Reformado [AB 2002]
Kerwin Ray E. Sentillas [BS 2005]
Jose Daniel P. Feliciano [GS 1999, HS 2003, AB 2007]
Christopher David P. Feliciano [GS 2003, HS 2007]
Valerie Ann Y. Lee [BS 2004]
Clarisse Aeaea B. Mallari [AB 2002, JD 2006]
Elijah Giancarlo B. Mallari [GS 2008]
Kendrick M. Pinpin [GS 2008]
Leandro Jose Antonio C. Resurreccion IV [GS 2007]
Gabriel B. Borja [GS 2008]
Jan Joel Theodore C. Atanacio [GS 2008]
Ervin V. Ortañez [GS 2008]
Boris Anelzebb R. Zulueta [GS 2008]
Gabriel Alessandro A. Ferrer [GS 2008]
Anton Leonardo G. Bernal [GS 2008]
Raphael A. Gonzales [BS 2004]
Mylah K. Seroje [BS 2001]
Geraldine Kate B. Dumayas [BS 2005]
Ralph Daniel L. Cadayona [GS 1999, HS 2003, BS 2007]
April L. Ergina [BS 2007]
Esther Glory S. Inting [AB 1998]
Diana Jayne C. Gonzales [GS 2007]



2006 Active Members               AAA Membership Card





Share |
DIRECTORY    SITE GUIDE    JOBS    CALENDAR     FEEDBACK     MAP     ARCHIVES